Co wybrać na prezent dla mamy?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Mamy za sobą już pierwsze przymrozki. To znak, że nie tylko jesień na dobre rozgościła się w naszym kraju, ale mentalnie myślimy już o zimie. Ta pora roku dla wielu osób jest trudna – zimno, ciemno, nieprzyjemnie, a do tego mamy mniej energii. Najjaśniejszym punktem zimy jest niezmiennie świąteczny czas. Uwielbiamy rodzinne spotkania przy stole, ubieranie choinki czy śpiewanie kolęd. Wiele osób lubi dostawać prezenty, ale coraz częściej ogromną radość przynosi nam dawanie innym podarunków. Chcemy, by autentycznie sprawiły one radość, a nie były tylko kupione i odłożone na bok jako nietrafione. Jak to zrobić?

Książka jest zawsze dobrym pomysłem


Najważniejsze w wyborze prezentu jest podejście indywidualne. Unikajmy sytuacji, w których kupujemy coś dla wszystkich hurtem. Zwykle, gdy coś jest dla każdego – jest naprawdę dla nikogo. Zatem jak wybrać prezent dla mamy na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-mamy-na-swieta)? Mama to ktoś nam bliski, zwykle dużo wiemy o jej zamiłowaniach. Dlatego warto zastanowić się, co lubi. Długie zimowe wieczory skłaniają do tego, by rozsiąść się wygodnie w fotelu i zanurzyć w lekturze. Warto ją jednak dobrać zgodnie z upodobaniami. Jedni wolą literaturę faktu, inni obyczajową, romanse, kryminały czy biografie. Jeśli wiemy, która kategoria jest najbliższa czytelniczemu sercu naszej mamy – idźmy tą drogą.

Poniżej przedstawiamy propozycję kilku nowości wydawniczych z różnej tematyki:

  • kryminał, sensacja, thriller: książki Remigiusza Mroza. Polski autor, który wydaje kilkanaście lub kilkadziesiąt książek w roku. Kilka serii zawierających ciekawych bohaterów, niecodzienne zwroty akcji i wartkie dialogi. Dla tych, którzy lubią ten typ książek, a nie znają – propozycja obowiązkowa,
  • romans, literatura obyczajowa: Colleenn Hoover “Nagie serca”,
  • nauki społeczne: Natalia de Barbaro “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”,
  • horror: Katarzyna Berenika Miszczuk “Droga Szansa”,
  • fantasy, science-fiction: Leigh Bardugo “Szóstka wron”,
  • literatura piękna: Kristin Hannah “Gdzie poniesie wiatr”.

Mamy nadzieję, że bez trudu wybierzecie coś dla swoich mam, a kto wie – może również dla siebie. Książka jest zawsze dobrym pomysłem. 

 

 

, , , ,